Naar overzicht

Sinds een aantal maanden werken jongeren bij dagbehandeling De Schar aan een arbeidsmatig proces waarin ze geurproducten maken, zoals zeepjes, waxmelts, kaarsen en zelfs relatiegeschenken voor speciale gelegenheden.

Deze activiteit draait niet om productie of verkoop, maar om wat het hén brengt: zelfvertrouwen, trots, structuur, samenwerking en plezier. Tijdens het maakproces leren ze plannen, ontdekken ze hun talenten en ervaren ze hoe fijn het is om iets met eigen handen te maken. Geur heeft daarbij een bijzondere rol. Het roept herinneringen op, ontspant of stimuleert juist. Het is een prachtig middel om jongeren zintuiglijk te betrekken bij hun eigen ontwikkeling.

De opbrengst van de verkochte producten wordt volledig ingezet voor de jongeren zelf: denk aan uitstapjes of extra materiaal voor op de dagbehandeling.


 

Naar overzicht