Kwaliteitsbeeld 2025
Bouwsteen 1: Zorgproces
Gentle Teaching
Prinsenstichting staat voor persoonsgerichte zorg en heeft gekozen om te werken volgens de principes van Gentle Teaching. Cliënten worden op een liefdevolle en onvoorwaardelijke manier begeleid, waardoor zij zich veilig en geliefd voelen, zich kunnen uiten en zich verbonden voelen met anderen. Zij ervaren zelf de regie over hun eigen leven. Medewerkers kennen de wensen en behoeften van de cliënt.
Prinsenstichting wil ook voldoen aan de afspraken van de inspectie (Toetsingskader gehandicaptenzorg van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd). Hierin is persoonsgerichte zorg een belangrijk onderdeel. Om goede persoonsgerichte zorg te kunnen geven is Gentle Teaching één van onze uitgangspunten van onze ondersteuningsvisie ‘Van jou wil ik leren’ (naast passende en duurzame zorg). Alle medewerkers volgen de basistraining Gentle Teaching waarbij zij leren vanuit een onvoorwaardelijke liefdevolle relatie te werken.
De pijlers van Gentle Teaching:
- Wie zich veilig voelt, heeft innerlijke ruimte om een gevoel van eigenwaarde te ontwikkelen.
- Iemand die zich geliefd voelt, beseft dat er mensen om hem heen zijn die het beste voor hem willen en hem geen pijn willen doen.
- Wie zich geliefd voelt, kan zich liefdevol naar anderen voelen en zoekt manieren om te zorgen dat de ander zich veilig en comfortabel voelt.
- Iemand die zich verbonden met je voelt, zoekt graag uit zichzelf je gezelschap. Hij voelt zich een actief deelnemer aan zijn eigen leven.
Terugblik op de acties van de afgelopen jaren
In 2023 en 2024 bleek uit het Kwaliteitsbeeld dat de persoonsgerichte zorg binnen Prinsenstichting goed is, maar daaruit bleek ook dat nog niet alle medewerkers de basistraining Gentle Teaching gevolgd hadden. In 2024 hebben we gewerkt aan de werkcultuur en de omgang tussen medewerkers onderling die past binnen de principes van Gentle Teaching.
In 2025 zijn er vijf basistrainingen Gentle Teaching gegeven en drie verdiepingstrainingen. 67% van de medewerkers heeft de basistraining Gentle Teaching gevolgd. Voor de onboarding van nieuwe medewerkers is een programma en film gemaakt over Gentle Teaching. Dit is acht keer ingezet tijdens de onboardingsweken in 2025. Ook wordt er Gentle Teaching video coaching ingezet om medewerkers te helpen in hun begeleiding van de cliënt.
In één oogopslag: wat ging goed en wat kan beter?
Reflectie
Uit de gesprekken voor dit kwaliteitsbeeld en de resultaten uit de audits en inspectie kwam dat de persoonsgerichte zorg goed is. Er is aangegeven dat gezien wordt dat medewerkers oprecht betrokken zijn en werken met passie voor de cliënten. Medewerkers zijn bekend met Gentle Teaching en handelen hier ook naar door een onvoorwaardelijke en liefdevolle benadering te gebruiken. Cliënten voelen zich gezien en worden geholpen waar nodig. Hiermee voldoen wij aan onze eigen doel en de afspraken met de inspectie (Toetsingskader gehandicaptenzorg van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd).
Een verbeterpunt dat uit de gesprekken naar voren kwam, is dat medewerkers alert en aanspreekbaar moeten blijven voor de cliënt als zij onderlinge gesprekken met elkaar hebben. Een aandachtspunt is dat in 2025 19 klachten gedaan zijn over de omgang met de cliënt door medewerkers. Hiervan zijn 12 klachten naar tevredenheid afgehandeld, één klacht is niet naar tevredenheid afgehandeld en van zes klachten is geen reactie meer gekomen van de persoon die de klacht heeft gedaan.
We hebben hiervan geleerd dat we goed gericht zijn op persoonsgerichte zorg en dat Gentle Teaching een waardevolle manier is van ondersteuning bieden aan cliënten. Het is goed om te zien dat medewerkers betrokken zijn bij de cliënten en werken vanuit hun hart. De cliënten hebben het naar hun zin bij Prinsenstichting. Helaas is nog niet iedereen tevreden. Wij willen graag dat alle medewerkers en cliënten respectvol en liefdevol behandeld worden en nemen de verbeterpunten uit de gesprekken en de klachten dan ook mee om nog betere zorg te gaan geven. Om dit te bereiken willen we dat elk team een Gentle Teaching mentor heeft. In 2025 had niet elk team een mentor door onder andere de uitstroom van medewerkers. Wij werken in 2026 verder om alle medewerkers de basistraining te geven en voor ieder team een Gentle Teaching mentor op te leiden, zodat iedere medewerker extra hulp kan inzetten om goede zorg te blijven geven.